сите категории
EN

Лепило

Ти си тука : Дома> Производ > Лепило

Лепак за врати и прозорци Силиконски заптив за зграда
Лепак за врати и прозорци Силиконски заптив за зграда
Лепак за врати и прозорци Силиконски заптив за зграда
Лепак за врати и прозорци Силиконски заптив за зграда
Лепак за врати и прозорци Силиконски заптив за зграда
Лепак за врати и прозорци Силиконски заптив за зграда

Лепак за врати и прозорци Силиконски заптив за зграда

Место на потекло:

Кина, Шангај

Бренд име:

Тањо

Број на моделот:

HC-666

Потврдување:

CE, ISO9001, TS16949

Жешка линија за услуги:

0086 136 0181 1134

Испраќам барање
Опис

Минимална Подреди Кол:

40 компјутери/кутија

цена:

/

Пакување Детали за:

Мала кутија/главен картон/палета

Време на испорака:

10-15days

Начин на плаќање:

30% депозит, биланс ТТ на копија B/L

Набавка Способност:

20000 ролни / месец

Door and Window Glue силиконски запечатувач  For Building

* Seals Out Water,Air &Moisture
* 30min Water Ready
* Indoor/Outdoor: All Weather
* 100% Waterproof
* Not Yellow ,shirk ,or Crack
* Available in clear &white
* Suitable For: Kitchen, Bath, Window, Door, Plumbing, Gutters, Auto, Marine and more.

RFQ About Tanyo Industry Door and Window Glue Silicone Sealant  For Building

Q: How long does silicone waterproof last?
R: Tanyo Door and Window Glue Silicone Sealant can offer you 20 years running well, while it is also depending on factors such as temperature, UV light, exposure, and chemical properties of the metal.

П: Дали можете да понудите бесплатен примерок за вашиот производ?
R: Tanyo offer you free Door and Window Glue Silicone Sealant samples for approval before order

Q: How soon can I shower after applying silicone sealant?
R: It's not recommended to expose the silicone to moisture before the caulk cures completely to ensure the caulk is completely waterproof. However, if you can't wait 24 hours, you should at least wait 12 hours

Q: What is silicone sealant used for?
R: Tanyo offer you free Door and Window Glue Silicone sealants are commonly used to seal windows to frames, as they provide a water-resistant seal that maintains a strong hold against harsh weather conditions

П: Може ли да ја посетам вашата фабрика?
О: Добредојдовте. Ве молиме известете ми го вашиот план за патување, би сакале да ве земеме и да резервираме хотел за вас.

Q: Can i order small order for trail ?
A: Sure ,Tanyo industry accept small trial order

спецификации

СПЕК

Door and Window Glue Silicone Sealant

Цврста содржина

> 83%

Специфична гравитација

1.4±0.1g/cm3

Температура на услугата

-40 ℃ до 90 ℃

Температура на примена

15 ℃ ℃ -50

Очекуван живот

20 години

Вискозност

1,000-3,000 dpa.s

Распоред (апликација)

апликација

Фотографии за складирање

1662685682807430.png

Сертификација и проект и клиент

1662691258256603.png

1662691206972093.jpg

1662695632709710.jpg

Контактирајте нѐ
поврзани со производот