сите категории
EN

Лепило

Ти си тука : Дома> Производ > Лепило

Структурно полиуретанско лепило Структурно лепило за завеса
Структурно полиуретанско лепило Структурно лепило за завеса
Структурно полиуретанско лепило Структурно лепило за завеса
Структурно полиуретанско лепило Структурно лепило за завеса
Структурно полиуретанско лепило Структурно лепило за завеса
Структурно полиуретанско лепило Структурно лепило за завеса

Структурно полиуретанско лепило Структурно лепило за завеса

Место на потекло:

Кина, Шангај

Бренд име:

Тањо

Број на моделот:

HC-01

Потврдување:

CE, ISO9001, TS16949

Жешка линија за услуги:

0086 136 0181 1134

Испраќам барање
Опис

Минимална Подреди Кол:

40 компјутери/кутија

цена:

/

Пакување Детали за:

Мала кутија/главен картон/палета

Време на испорака:

10-15days

Начин на плаќање:

30% депозит, биланс ТТ на копија B/L

Набавка Способност:

20000 ролни / месец

Структурни полиуретанско лепило Структурно лепило за завеса

● Ги исполнува барањата на EOTA ETAG 002
● Структурно заптивка за употреба во системи за застаклување со структурни заптивки според ETAG 002 обезбедени со CE ознака
● Извонредна отпорност на УВ и атмосферски влијанија
● Одлично се врзува за стакло, метали, обложени метали, пластика и дрво
● Добра еластичност и флексибилност.
● Може да се примени на различни материјали.
● Лесен за користење. Еднокомпонента, не треба да се меша.

RFQ За Tanyo Industry Структурно полиуретанско лепило Структурно лепило за завеси

П: Кои места може да ги користи вашиот производ?
R: Структурното лепило Tanyo Industry може да користи многу места, како што се бетонски и цементни конструкции, мермерна земја и ѕид, метали, дрво и мебел, керамика, бања итн.

П: Дали можете да понудите бесплатен примерок за вашиот производ?
R: Tanyo Industry ви нуди бесплатни примероци од структурно лепило за одобрување пред нарачка

П: Како ја испраќате стоката и колку време е потребно за да пристигне?
Р: Танио индустријата обично се испраќа со шпедиција. потребни се околу 20---30 дена за да пристигне. FCL и LCL, превозот може опционално.

П: Може ли да ја посетам вашата фабрика?
О: Добредојдовте. Ве молиме известете ми го вашиот план за патување, би сакале да ве земеме и да резервираме хотел за вас.

спецификации

Производ

Структурно полиуретанско лепило Структурно лепило за завеса

апликација

-Силиконски заптивната смеса: Структура или неструктурно склопување помеѓу метал и стакло од стаклена завеса

функција

-Запечатен, блокиран, отпорен на протекување и отпорен на временски услови

-Одлична отпорност на високи и ниски температури, мала промена во перформансите во опсег од - 40 ºC ~ 200 ºC;

Пакување

-200л/тапан

-66Тапан/20DC

Складирање и рок на траење

-Се чува во оригиналното неотворено пакување на суво и засенчено место на температура под 27ºC

-Се чува во оригиналното неотворено пакување на суво и засенчено место на температура под 27ºC

Бои

-Блакај

Клучни зборови

-силиконски заптив/заптивки/заптивка и лепило/Структурно силиконски лепило/оцетна силиконски заптивка/rtv силиконски заптив/ Киселински силиконски заптив/стакло силиконски заптив

Распоред (апликација)

апликација

Фотографии за складирање

1662685682807430.png

Сертификација и проект и клиент

1662691258256603.png

1662691206972093.jpg

1662695632709710.jpg

Контактирајте нѐ
поврзани со производот