сите категории
EN

Профил на компанијата

Ти си тука : Дома> За нас > Профил на компанијата

За Tanyo Industry Co., Ltd  
Tanyo industry working as expanded sealants solutions to various industries and key markets including construction ( For roofing, surfacing, metal building, and fenestration), aerospace composites and wind energy in  China , Product ranges including  sealants, adhesives, coatings , butyl sealant, roof flashing tape, силиконски запечатувач.

Со сертификација TS16949 &ISO14001, Tanyo Industry континуирано развива производи и решенија кои создаваат нови можности за компанијата, нејзините вработени и клиентите. Се надевам дека Tanyo може да направи нешто за да му помогне на вашиот бизнис подобро и подобро

Добавувач на водоотпорни бутил ленти и заптивната смеса со едно стоп раствор

Брз одговор, стандардни артикли со залиха, понудени бесплатни примероци