сите категории
EN

Лента за Воздухопловна дивизија

Ти си тука : Дома> Производ > Лента за Воздухопловна дивизија

Композитен вакуумски филм за кеси за затворено обликување Филмови за кеси за автоклав
Композитен вакуумски филм за кеси за затворено обликување Филмови за кеси за автоклав
Композитен вакуумски филм за кеси за затворено обликување Филмови за кеси за автоклав
Композитен вакуумски филм за кеси за затворено обликување Филмови за кеси за автоклав
Композитен вакуумски филм за кеси за затворено обликување Филмови за кеси за автоклав
Композитен вакуумски филм за кеси за затворено обликување Филмови за кеси за автоклав

Композитен вакуумски филм за кеси за затворено обликување Филмови за кеси за автоклав

Место на потекло:

Кина, Шангај

Бренд име:

Тањо

Број на моделот:

HC-01

Потврдување:

CE, ISO9001, TS16949

Жешка линија за услуги:

0086 136 0181 1134

Испраќам барање
Опис

Минимална Подреди Кол:

40 компјутери/кутија

цена:

/

Пакување Детали за:

Мала кутија/главен картон/палета

Време на испорака:

10-15days

Начин на плаќање:

30% депозит, биланс ТТ на копија B/L

Набавка Способност:

20000 ролни / месец

Композитен Филм за вакуумско вреќање For  Closed Molding Bagging films For autoclave

* Can suited for use in temperatures up to 400°F
*used with all of the resins on our website, including epoxy, polyester, and vinyl ester.
*slightly thicker than its counterpart, While offers higher temp usage

RFQ About Tanyo Industry Composite Vacuum Bagging Film For  Closed Molding Bagging films For autoclave?

Q: What is your Vacuum bagging file used for ?
R: Tanyo Vacuum bagging file is widely using in all composites vacuum bagging file processes including vacuum bagging of wet-lay laminates, vacuum bonding, resin infusion and prepreg curing.

Q: What is your Vacuum bagging file thickness ?
R: Vacuum bagging file  from Tanyo industry offer you three thickness :75um/60um /50um

П: Дали можете да понудите бесплатен примерок за вашиот производ?
R: Tanyo Industry offer you free Composite Vacuum Bagging Film For  Closed Molding Bagging films For autoclave samples for approval before order

спецификации

Бренд

Тањо

Име

Композитен филм за вакуумско вреќа

Издолжување

300%

Дебелина

75/65/50 um

Должина на

Скроена

Боја

провидно

Јачина на истегнување

40MPA

температура

120

Ширина

MAX.Width:14m

Густина

1

Shinkage

2%

Распоред (апликација)

апликација

Фотографии за складирање

1662685682807430.png

Сертификација и проект и клиент

1662691258256603.png

1662691206972093.jpg

1662695674849214.jpg

Контактирајте нѐ
поврзани со производот