сите категории
EN

Лента за Воздухопловна дивизија

Ти си тука : Дома> Производ > Лента за Воздухопловна дивизија

Лента за вакум кеси
Лента за вакум кеси
Лента за вакум кеси
Лента за вакум кеси
Лента за вакум кеси
Лента за вакум кеси

Лента за вакум кеси

Место на потекло:

Кина, Шангај

Бренд име:

Тањо

Број на моделот:

HC-01

Потврдување:

CE, ISO9001, TS16949

Жешка линија за услуги:

0086 136 0181 1134

Испраќам барање
Опис

Минимална Подреди Кол:

40 компјутери/кутија

цена:

/

Пакување Детали за:

Мала кутија/главен картон/палета

Време на испорака:

10-15days

Начин на плаќање:

30% депозит, биланс ТТ на копија B/L

Набавка Способност:

20000 ролни / месец

Карактеристика на вакуумска лента за кеси

● Единечна ролна вакуумска лента за кеси
● Одлично за композити за вакуумски кеси
● Издржува температури до 220°.
l Лесно се запечатува на метални или композитни алатки.

RFQ за Tanyo Industry Vacuum Bagging Tape?

П: Кој модел можете да го понудите?
R: Tanyo индустријата ви нуди три модели за вакуумска лента за кеси: собна температура; средна температура; висока температура

П: Кој е вашиот температурен опсег на услугата за вакуумска лента за кеси?
Р: Температурниот опсег на вакуумската лента за кеси Tanyo е - 40℃ ~ 204℃

П: Дали можете да понудите бесплатен примерок за вашиот производ?
R: Tanyo Industry ви нуди бесплатни примероци од вреќи за вакуумски кеси за одобрување пред нарачка

П: Што е со вашите големини на пакувања?
R: Вакуумска вреќа од популарната големина на индустријата Tanyo е 3mm×12mm×15m/ролна, димензија на картон 300×300×270mm.

П: Што е со времето за гаранција?
Р: Обично индустријата Tanyo ви нуди 24 месеци гаранција за вакуумска лента за кеси во вообичаена ситуација 

спецификации

Производ

модел Не

Вакуумска лента за кеси

665 (Собна температура)

661 (средна температура)

662 (Висока температура)

CAS бр

-9010 85 9-

Главен материјал

Бутил гума

Тип на модел

662 (Висока температура)

Боја

Жолта, црна

Специфична тежина (g/cm3)

1.4 0.1 ±

Температурен опсег на апликација

5℃ ~ 50℃

Температурен опсег на сервисирање

- 40℃ ~ 204℃

Отпорност на топлина

Тестирајте под 120℃ 12 часа, под 180℃ 3 часа

Чиста сила

MP0.06MPa

Вискозност

65 10 ±

Цврста содржина

≥ 99%

Сертификат

SGS ROSH ISO9001

Место на потекло

Шангај, Кина

Пенетрација

65 10 ±

(1/10mm, 20℃±2, 100g 5S)

Распоред (апликација)

апликација

Фотографии за складирање

1662685682807430.png

Сертификација и проект и клиент

1662691258256603.png

1662691206972093.jpg

недефиниран

Контактирајте нѐ
поврзани со производот