сите категории
EN

Лента за Воздухопловна дивизија

Ти си тука : Дома> Производ > Лента за Воздухопловна дивизија

Филм за вакуумско вреќање
Филм за вакуумско вреќање
Филм за вакуумско вреќање
Филм за вакуумско вреќање
Филм за вакуумско вреќање
Филм за вакуумско вреќање

Филм за вакуумско вреќање

Место на потекло:

Кина, Шангај

Бренд име:

Тањо

Број на моделот:

HC-01

Потврдување:

CE, ISO9001, TS16949

Жешка линија за услуги:

0086 136 0181 1134

Испраќам барање
Опис

Минимална Подреди Кол:

40 компјутери/кутија

цена:

/

Пакување Детали за:

Мала кутија/главен картон/палета

Време на испорака:

10-15days

Начин на плаќање:

30% депозит, биланс ТТ на копија B/L

Набавка Способност:

20000 ролни / месец

Филм за вакуумско вреќање функција

● Vacuum infusion processes
● Resistant to traction
● Low humidity flexibility
● Three thickness :75um/65um/50um
● Material Type: Co-extrusion of polyethylene and nylon
● Max Working Temp: 100˚C
● Tensile Strength: 36N/mm²
● Elongation at Break: 380%
● Widths: 500mm up to 8000mm

RFQ About Tanyo Industry Vacuum Bagging Film?

Q: What is  Vacuum bagging file  ?
R: Vacuum bagging film is the flexible membrane used to provide a gas-tight barrier, which allows component processing within a vacuum environment.

П: Која е дебелината на вашата датотека за вакуум кеси?
Р: Датотека за вакуумско вреќа од индустријата Tanyo ви нуди три дебелини: 75um/60um/50um

П: Дали можете да понудите бесплатен примерок за вашиот производ?
R: Tanyo Industry ви нуди бесплатен композитен вакуумски филм за кеси за затворено обликување Филмови за кеси за автоклав примероци за одобрување пред нарачка

П: Што е со времето за гаранција?
R: Usually Tanyo industry offer you 12 months Warranty for vacuum bagging file

спецификации

Спец

vacuum bagging film

творецот

Tanyo Industry

Главно материјал

Најлон

Отпорност на температура

Max 100 ℃

Дебелина

75/65/50μm

Должина на

Скроена

Густина

1

боја

Проѕирна сина боја

Свиткување

≤2%

Затегнувачка цврстина

>40MPA

Издолжување

> 300%

Рок на траење

12 months in original packing

Распоред (апликација)

апликација

Фотографии за складирање

1662685682807430.png

Сертификација и проект и клиент

1662691258256603.png

1662691206972093.jpg

1662695632709710.jpg

Контактирајте нѐ
поврзани со производот